Niezbyt duże dziecko w lokalu? Zabezpiecz gniazdka elektryczne

 

Gniazdka elektryczne to nie do końca bezpieczne elementy wyposażenia naszego domu. Chociaż samo gniazdko niebezpieczeństwa nie stwarza, to w rękach nieodpowiednich osób, ma możliwość być już sporym niebezpieczeństwem. Kim w takim razie są nieodpowiednie chłopcy i dziewczęta, skoro z gniazdka elektrycznego korzystają kobiety i mężczyźni? Otóż niepowołane do obsługi gniazdek elektrycznych są ręce, a właściwie rączki dzieci.
Gniazdka elektryczne niebezpieczeństwem w rękach dzieci
Jak powszechnie wiadomo dzieci uwielbiają się bawić. Jedne są bardziej aktywne, drugie po prostu aktywne, ale właściwie każde dziecko bez wyjątku jest wszędzie. Bawią się na podłodze, przy stole, przy biurku, na kanapie, fotelu, krześle itd. itp. Obok każdego z tych miejsce może przecież występować gniazdko elektryczne.
Dzieci też bawią się wszystkim. Kredkami, patykami, słomkami, lalkami i wszystkim co wpadnie im w ręce. Podczas takiej niewinnej zabawy dziecko ma możliwość dostrzec gniazdko. Z reguły kiedy coś wpadnie w niezbyt duże oczka dziecka zaczyna budzić jego ciekawość. A ta z kolei w każdym momencie wygrywa, gdyż rozsądku maluchowi jeszcze brakuje. Z takiej w tej chwili ciekawości, dzieciak będzie chciał sprawdzić co to w ścianie jest, że ma aż dwie dziurki. Bach, włoży kredkę, słomkę, patyk, a dosłownie paluszek i… nieszczęście gotowe. Aż strach myśleć co dalej.
Dlatego aktualnie posiadając w lokalu tak ciekawe świata maluchy, powinno się odpowiednio zabezpieczyć gniazdka elektryczne. Na wszelki wypadek, dosłownie jeżeli do tej pory dziecko przechodziło obojętnie obok wszystkich gniazdek. Następnym razem wszak ma możliwość go zaciekawić.
Jak zatem stosownie zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed ciekawością malucha?
Otóż wymyślono specjalne zatyczki ochronne na gniazdka. Dostaniemy je w każdym sklepie z artykułami elektrycznymi. Kosztują śmieszne pieniądze, bo wiele złoty za kilka egzemplarzy zatyczek w opakowaniu. Cena de fakto śmieszna w przyrównaniu do bezpieczeństwa jakie gwarantuje. Zatyczki ochronne zrealizowane są z plastiku, czyli prądu elektrycznego przewodzić nie będą. Dodatkowo ich rozmiar jest uniwersalny, co czyni je pasującymi na prawie każde gniazdko elektryczne.
Montaż zatyczek
Nadszedł czas, by poruszyć kwestię montażu. Montaż jest szybki i zwyczajny, a wręcz banalny. Wystarczy włożyć plastikowe bolce do kontaktu, jak wtyczkę od urządzenia i gotowe. Ważne, ażeby nie wkładać zatyczki bolcami do przodu, gdyż to może spowodować jej wypadanie.
Zatyczki ochronne są dobrym rozstrzygnięciem, jeżeli gniazdka posiadamy już zamontowane.
Inny metodę na zabezpieczenie gniazdek
O ile jednakże dopiero jesteśmy na etapie montażu kontaktów, warto wyselekcjonować takie z dodatkową osłonką. Kiedy nie posiada włożonej wtyczki do gniazdka, można zamknąć ochronną klapkę i bezpośredni kontakt z gniazdkiem jest niemożliwy. Jednak to nie daje tak dużego bezpieczeństwa jak ochronne zatyczki, gdyż dziecko może podnieść klapkę z gniazdka. Takie zabezpieczenia są także perfekcyjne dla dorosłych. Wszakże ma możliwość zdarzyć się, że przypadkowo coś się do gniazdka chlapnie czy jakoś niefortunnie go dotkniemy. To rzadkie sytuacje, ale jednakże możliwe do zaistnienia.
Warto więc jednak wybrać się do sklepu i zaopatrzyć się w jedno i drugie rozwiązanie. Ostrożności nigdy za wiele, priorytetowo o ile mamy do czynienia z prądem. Cena takich dodatków jest faktycznie bardzo niska, a możemy o kilka zwiększyć bezpieczeństwo swoje i naszych dzieciGniazdka elektryczne to nie do końca bezpieczne szczegóły wyposażenia naszego lokalu. Chociaż samo gniazdko niebezpieczeństwa nie powoduje, to w rękach nieodpowiednich ludzi, może być już sporym niebezpieczeństwem. Kim w takim razie są nieodpowiednie chłopcy i dziewczęta, skoro z gniazdka elektrycznego korzystają ludzie? Otóż niepowołane do obsługi gniazdek elektrycznych są ręce, a właściwie rączki dzieci.

Gniazdka elektryczne niebezpieczeństwem w rękach dzieci

Jak powszechnie wiadomo dzieci uwielbiają się bawić. Jedne są bardziej aktywne, drugie po prostu aktywne, ale każde dziecko bez wyjątku jest na każdym kroku. Bawią się na podłodze, przy stole, przy biurku, na kanapie, fotelu, krześle i tak dalej. itp. Obok każdego z tych miejsce może wszakże występować gniazdko elektryczne.

 

Dzieci też bawią się Wam. Kredkami, patykami, słomkami, lalkami i Ci co wpadnie im w ręce. W trakcie takiej niewinnej zabawy dziecko może dostrzec gniazdko. Z reguły kiedy coś wpadnie w małe oczka dziecka zaczyna budzić jego ciekawość. A ta z kolei w każdej chwili wygrywa, gdyż rozsądku maluchowi jeszcze brakuje. Z takiej w tym momencie ciekawości, dzieciak będzie chciał sprawdzić co to w ścianie jest, że posiada aż dwie dziurki. Bach, włoży kredkę, słomkę, patyk, a wręcz paluszek i… nieszczęście gotowe. Aż strach myśleć co dalej.

Dlatego w tej chwili posiadając w domu tak ciekawe świata maluchy, należy odpowiednio zabezpieczyć gniazdka elektryczne. Na wszelki wypadek, wręcz o ile do tej pory dziecko przechodziło obojętnie obok wszystkich gniazdek. Kolejnym razem wszakże ma możliwość go zaciekawić.

 

Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed ciekawością malucha?

Otóż wymyślono specjalne zatyczki ochronne na gniazdka. Dostaniemy je w każdym sklepie z artykułami elektrycznymi. Kosztują śmieszne pieniądze, bo wiele złoty za kilka sztuk zatyczek w opakowaniu. Cena de facto śmieszna w przyrównaniu do bezpieczeństwa jakie zapewnia. Zatyczki ochronne zrobione są z plastiku, czyli prądu elektrycznego przewodzić nie będą. A przy tym ich rozmiar jest uniwersalny, co czyni je pasującymi na prawie każde gniazdko elektryczne.

Montaż zatyczek

Nadszedł czas, żeby poruszyć kwestię montażu. Montaż jest całkiem szybki i łatwy, a wręcz banalny. Wystarczy włożyć plastikowe bolce do kontaktu, jak wtyczkę od urządzenia i gotowe. Ważne, ażeby nie wkładać zatyczki bolcami do przodu, gdyż to może spowodować jej wypadanie.

 

Zatyczki ochronne są dobrym wyjściem, o ile gniazdka posiadamy już zamontowane.

 

Inny metodę na zabezpieczenie gniazdek

Jeżeli już jednak dopiero jesteśmy na etapie montażu kontaktów, warto wyselekcjonować takie z dodatkową osłonką. Kiedy nie ma włożonej wtyczki do gniazdka, można zamknąć ochronną klapkę i bezpośredni kontakt z gniazdkiem jest niemożliwy. Natomiast to nie daje tak dużego bezpieczeństwa jak ochronne zatyczki, gdyż dziecko ma możliwość podnieść klapkę z gniazdka. Takie zabezpieczenia są także idealne dla dorosłych. Wszakże może zdarzyć się, że przypadkowo coś się do gniazdka chlapnie czy jakoś niefortunnie go dotkniemy. To rzadkie sytuacje, niemniej jednak jednakże możliwe do zaistnienia.

 

Warto zatem natomiast wybrać się do sklepu i zaopatrzyć się w jedno i drugie rozwiązanie. Ostrożności przenigdy za wiele, wyjątkowo o ile posiadamy do czynienia z prądem. Cena takich dodatków jest rzeczywiście bardzo niska, a możemy o wiele zwiększyć bezpieczeństwo własne i naszych dzieci.

 

Dodaj komentarz